Rīgas Kultūru vidusskola

Laikmetīga skola!

Jaunumi


Publicēts otrdien 27. oktobrī

     Sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem, 05.11.2020. plānotā Skolotāju un vecāku individuālā tikšanās diena tiek pārcelta uz nenoteiktu laiku.

Kā pareizi lietot sejas masku?

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra projekts "Iedot roku" turpinās!

Publicēts ceturtdien 22. oktobrī

     No 5. līdz 16. oktobrim, Karjeras mēneša ietvaros, sniedzot atbalstu skolēniem karjeras izglītībā, 1.- 3. klases izglītojamie zīmēja un klases stundās prezentēja savu darbu izstādei "Profesiju komikss". Šādā veidā skolēni tika rosināti domāt par savu nākotni. Savos zīmējumos skolēni attēloja visdažādākās profesijas - mediķi, fermeri, skolotāji, sportisti, zinātnieki, policisti, ugunsdzēsēji, utt.
     Kopējās sarunās skolēni nonāca pie secinājuma, ka ir noteiktas prasmes, kas nepieciešamas visu profesiju pārstāvjiem: pieklājība, laipnība, valodu zināšanas, labas komunikācijas prasmes, sadarbība, pacietība, precizitāte un tehnoloģiju pārzināšana.
Skolēnu atziņas: lai apgūtu savu profesiju ir daudz jāmācās; bija grūti izvēlēties vienu profesiju, jo patīk vairākas; ikviens darbs ir svarīgs un atbildīgs.
     Paldies sākumskolas audzinātājiem un karjeras konsultantam R. Blekam par veiksmīgi organizētu karjeras izglītības pasākumu!
Bildes

Publicēts otrdien 20. oktobrī

     6. oktobrī Karjeras mēneša ietvaros 11.b klases jaunieši tikās ar Latvijā labāko stepa dejotāju Māri Pūri. "Bez kustības un ritma vairs nevaru dzīvot - steps jau kļuvis par manu dzīvesveidu, neatņemamu manas būtības sastāvdaļu", saka Māris Pūris, Steps ir mākslas žanrs, kas apvieno divas lietas – deju un mūzikas instrumentu. Steps - tas ir ritms. Un ritms sākas no sirdspukstiem. Lai ar ritmu dejā manipulētu, ir jābūt pilnīgi atbrīvotam garam un ķermenim. Māris Pūris praktisko nodarbību vadīja kopā ar savu skolnieci Deboru Elizabeti Fogelsoni (11.b). Nodarbības laikā tika pārrunāta stepa vēsture un nodemonstrēti paraugpriekšnesumi no stepa klasikas, kā, piemēram, no Holivudas filmas Singing in the rain. Skolēniem pašiem bija iespēja pamēģināt stepa dejas soli un saprasts cik viegli ir noturēt ritmu ar kājām.
     Mūsdienās stepa deja turpina attīstīties, ietekmējoties no visām kultūrām, dejām un kultūras parādībām. Tā ietver daudzus individuālus stilus, kas ļauj katram iekāpt "stepa kurpēs".
     Paldies M. Pūrim un Deborai Elizabetei Fogelsone par iespēju ielūkoties stepa deju pasaulē!
Bildes

No 5.10.2020. skola pāriet uz B modeli mācību procesa organizēšanā

     1. - 6. klasēm visas mācību stundas notiek klātienē (kā līdz šim).
     7., 8., 10 un 11. klasēm sākot no 5.10. 50% mācību stundas notiek klātienē, bet 50% - attālināti (vienu nedēļu mācības ir klātienē, vienu - attālināti). Tas nozīmē, ka 5.10. - 9.10. 8. un 11. klases mācās attālināti, bet 7. un 10. klases - klātienē;
     12.10 - 16.10. 7. un 10. klases mācās attālināti, bet 8. un 11. klases - klātienē.
     9. un 12. klasēm tiek saglabāts līdzšinējais A modelis - tas ir līdz 80% mācības ir klātienē, bet ~20% - attālināti.
     Attālināto mācību plānojums būs pieejams Skolas attālināto mācību vietnē: ej.uz/rkv2020 no 2.10.2020.
     Sakarā ar izmaiņām mācību procesa organizācijā ar 5.10. mainīsies arī stundu saraksts.

Publicēts ceturtdien 8. oktobrī

     25. septembrī RKV notika alternatīvā mācību diena. Mācību process un izglītojamo prasmes šajā dienā tiek apgūtas ārpusskolas pasākumos. Kā lieliska iespēja ir izmantot Skolas somas piedāvātās aktivitātes un daļa klašu grupas arī izmantoja šādu iespēju.
     Pēc alternatīvās mācību dienas katra klase veidoja savu plakātu, kas tika izvietoti klašu telpās.
     Tie ir foto stāsti, intervijas apraksti vai radoši darbi.
     Darbos tiek parādīts, kur tas notika, kas ir tā vērtības, prasmes, atziņas, tikumi, ko ir vērts atcerēties un paņemt līdzi savā personības izaugsmē.
     Paldies klašu audzinātājiem un izglītojamiem par pieredzes stāstiem!
Informācija
Bildes

Publicēts pirmdien 21. septembrī

     RKV sadarbībā ar citām Rīgas skolām un Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru, organizē projektu "Iedot roku" (norises laiks: septembris – decembris, 2020).
     Projekta mērķauditorija ir 1. - 9.klašu pedagogi, kuri strādā ar reemigrantiem, jauniebraucējiem un patvēruma meklētājiem.
     Projektā tiek piedāvātas piecas tēmas, kas saistītas ar kultūras un izglītības izpratni un projekta uzdevums ir meklēt atbildi uz jautājumu, kā palīdzēt jauniebraucēja skolēnam iejusties jaunajā vidē?
     Nodarbībās tiks pilnveidotas prasmes pedagogiem sadarbībā un komunikācijā. Piedāvātas dažādas mācīšanās pieejas, lai pieņemtu citādo, lai pēc iespējas īsākā laikā jaunpienācējs iekļautos mācību procesā un klasē.
     RKV skolēni Prato Vanessa Karolina (7.b), Zhaohua Shen (2.b) Gonzalez Jimena spāņu valodas skolotāja, Khait Hassan franču valodas, austrumu kultūras un tradīciju skolotājs piedalījās video filmā un sniedza komentāru par sevi, savu kultūru un kā viņiem izdevies pārvarēt valodas barjeras.
Sīkāka informācija: https://www.riimc.lv/lv/news/piesakies-projekta-iedot-roku/1041
Video

Publicēts otrdien 15. septembrī

     Piektdien, 11.septembrī Rīgas Kultūru vidusskolas Skolēnu domes pārstāvji piedalījās ikgadējā Rīgas Skolēnu domes kongresā – kongress notika Pulmann hotel Riga Oldtown. Estere Elizabete Gerdena (12.b) un Ralfs Kārkliņš (10.b) pārstāvēja Rīgas Kultūru vidusskolu un balsoja par jauno RSD sasaukumu un tā prezidentu.
     Divi Rīgas Kultūru vidusskolas 12.b. klases skolēni tika ievēlēti Rīgas Skolēnu domes valdē Linda Čūdere (12.b) tika ievēlēta par Rīgas Skolēnu domes prezidenti, bet Edgars Svilāns (12.b) par Izglītības daļas vadītāju.
Apsveicam Lindu un Edgaru, novēlam jaunrades bagātu darbību Rīgas Skolēnu domē!

Foto: Estere Elizabete Gerdena (12.b)

Publicēts piektdien 4. septembrī

     Stundu saraksts

Uzmanību!!!

     Epidemoloģiskās drošības pasākumu COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanas kārtība

Mācību procesa īstenošanas kārtība (no 01.09.2020.)

Publicēts pirmdien 31. augustā

     Klašu vecāku sapulces 2020./2021.m. g. I semestrī

Publicēts ceturtdien 27. augustā

Skolēnu ienākšana skolā 1. septembrī

Publicēts otrdien 18. augustā

     10. klašu skolēnu un vecāku sapulce ceturtdien, 20.08.2020., plkst. 17.00, Rīgas Kultūru vidusskolā, Ganību dambī 7, Rīgā.

Publicēts trešdien 12. augustā

Informācija

Papildu uzņemšana 10. klasē!

Papildu iespēja pieteikties kombinētajam iestājpārbaudījumam uz brīvajām vietām 10. klasē šeit.

Uzmanību!

     Uzdevumi, pienākumi un atbildības attālinātas mācīšanās laikā no 23.03.2020.
     Mācību darba organizācija attālināti, no 23.03.2020.

Uzmanību!

     Rīcība koronavīrusa Covid – 19 izplatības ierobežošanai

Par dkolēna e-karti

     ../ico/izs.png Informācija par skolēna e-karti šeit.

Video

VideoRīgas Kultūru vidusskola

Rīga, Ganību dambis 7,
LV - 1045

Transporti:
5., 9. tramvajs (Kultūru vidusskola);
2. autobuss (Pētersalas iela);
1, 19., 24. trolejbuss (Pētersalas iela).

Kontakti:

E-Klase VISC IZM LNVM Basketbols FIZMIX CAE soma